5 Cliches About horoskopi telegraf You Should Avoid

Java fillon me diellin në Peshorja që formon një shesh me Jupiterin në Bricjap. Dielli në Peshore dëshiron të qetësojë kërkesat e të gjithëve dhe Jupiteri tek Bricjapi ka një oreks të pangopur për sukses. Onlyshtë e natyrshme që nën këtë aspekt, për të ecur përpara, ne e angazhojmë shumë veten në projekte të punës dhe sakrifikojmë veten në karrierën tonë. Por përfundimisht, shtëpia e kartave prishet nëse përfundojmë me Tremendous premtime dhe nën-dorëzim për hir të të tjerëve, ndërsa sabotojmë veten në këtë proces.

Të martën, Mërkuri zyrtarisht stacionon retrogradë në ujërat e trazuar të Akrepit. Timeshtë koha që ne të vëmë veshjen tonë të scuba… sepse po shkojmë thellë! Për tre javët e ardhshme, Mërkuri nuk do të ketë frikë të bëjë duart e tij të ndyra. Mos u habitni nëse njerëzit nga e kaluara shfaqen dhe ndajnë disa informacione tronditëse me ju. E vërteta DO të dalë ndërsa for everyëndia i dërguarit përshkon cepat e errët dhe të errët të mendjeve tona. Thjesht jini të përgatitur të merreni me mesazhe të errëta nga nënvetëdija juaj ose një bisedë konfrontuese me dikë.

Po atë ditë, dielli në Peshoren harmonike ulet përballë Marsit retrograd në Dash, i cili me siguri do të heqë peshoren në një mënyrë apo në një tjetër! Ne mund ta gjejmë veten duke pohuar veten, por në një mënyrë që mund të shkaktojë fileërkime ose mosmarrëveshje. Kompromisi është një faktor i rëndësishëm në marrëdhëniet tona, por jo nëse po çnderojmë nevojat tona themelore në këtë proces. Ne jemi duke mësuar se si të pajtohemi duke pohuar pavarësinë tonë dhe duke ruajtur paqen në këtë proces.

Themeli i partneritetit tonë më të rëndësishëm pëson një transformim kur dielli në Libra formon një shesh te Plutoni në Bricjap, duke na detyruar të veprojmë sipas diçkaje që u tha dhe që mund të tregonte shkatërrimin e një mënyre të vjetër të të qenurit. Ky është një aspekt për t'u parë, pasi sjell potencialin që mënyra e krizës të aktivizohet. Të Premten, me hënën e re që po ndodh në Peshoren, ne kemi një mundësi për t'u ndrequr me veten dhe të tjerët duke vendosur disa synime të reja se si të shfaqemi në biznesin tonë ose marrëdhëniet personale ndryshe.

Transitet kryesore të javës:

E diela ten/11 - Dielli në Libra sheshi Jupiter në Bricjapi

E martë 10/thirteen - Mërkuri shkon retrograd në Akrep

E martë 10/13 - Dielli në Peshore përballë Marsit në Dash

E enjte fifteen/10 - Dielli në sheshin Peshorja Pluto në Bricjap

E Premte ten/16 - Hëna e Re në Peshore

Për horoskopin tuaj javor, lexoni për shenjën tuaj në rritje / ngjitëse!

DASHI

Ju jeni kapur mes kërkesave të marrëdhënieve tuaja dhe angazhimit tuaj për karrierën tuaj këtë javë, e cila është një recetë për djegien e madhe. Shpresojmë që ju të keni marrë memo për Marsin retrograd dhe ngadalësuar. Rezistojini tundimit për të dhënë shumë nga vetja larg. Stacionet e merkurit retrogradojnë në shtëpinë tuaj të tetë të rilindjes dhe transformimit këtë javë, duke ju kërkuar që të lini pas një Edition të vjetër të vetes që nuk bën më jehonë me atë që po bëheni. Në mënyrë që feniksi të ngrihet, së pari duhet të https://krokodili.al/horoskopi/ dorëzoheni në hi.

DEMI

Të ngarkosh veten me detyra joserioze për të shmangur marrjen e një kohe solo shumë të nevojshme vetes është një recetë për vetë-shkatërrim, Demi. Vetëvlerësimi juaj nuk varet vetëm nga ato që mund të bëni ose të siguroni për njerëzit. Ju jeni një burim vazhdimisht i besueshëm për të tjerët, por tani, Earthët po ju kërkojnë të vendosni përparësi për kënaqësinë tuaj. Timeshtë koha të jesh rrënjësisht i sinqertë me veten dhe njerëzit me të cilët je më afër.

Binjakët

Mërkuri, zoti i lajmëtarit dhe sundimtari juaj planetar do të stacionojnë retrogradë, duke ju kërkuar që të rishikoni dhe të hiqni dorë nga zakonet e përditshme që nuk mbështesin shëndetin dhe shëndetin tuaj të përgjithshëm. Marrëdhëniet tuaja po kalojnë një minute të madh transformues këtë javë dhe mund të shfaqet një dramë miqësore - për System Unwanted fat të mirë, hëna e re do t'ju lejojë të rikalibroni marrëveshjet tuaja të marrëdhënieve.

KANCERI

Dielli në Peshore po ndriçon shtëpinë tuaj të katërt të shtëpisë dhe familjes, sektori i tabelës tuaj që është afër dhe i dashur për ju, Kanceri. Kjo e bën një kundërshtim ndaj Marsit retrograd në shtëpinë tuaj të karrierës, duke u ndjerë pak si një tërheqje lufte midis tendencës për në shtëpinë tuaj dhe zbulimit të trajektores tuaj të karrierës. Nëse ndiheni të ngecur, të bllokuar ose sikur nuk mund të ecni përpara, ju mund të ktheni një qetësi të brendshme duke u kujdesur për bazën tuaj të shtëpisë. Mërkuri do të jetë duke kaluar një udhëtim intensiv retrograd në pjesën e tabelës suaj që merret me romanca, projekte krijuese dhe fileëmijë, duke ju rreshtuar përfundimisht me dëshirat më të vërteta të zemrës suaj.

image

LUANI

Ju po përjetoni disa zbulime mjaft të thella për veten tuaj këtë javë, Leo, dhe nuk keni frikë t'i shprehni ato. Kjo mund të shkaktojë disa njerëz që nuk ndajnë të njëjtat pikëpamje si ju, por kjo nuk duhet t'ju ndalojë të flisni mendjen tuaj. Retrogradi i Merkurit i kësaj jave po sjell të gjitha sekretet e thella familjare, ato që mund të trondisin fuqishëm botën tuaj. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për t'u lidhur me prejardhjen tuaj dhe për të mësuar rreth modeleve që ju kanë mbajtur mbrapa për shumë kohë.

VIRGJRIA

Zoti i lajmëtarit dhe planeti juaj qeverisës Mercury stacionet retrogradojnë në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit